Home Romania Europa League, turul I preliminar - Rezultatele zilei

Europa League, turul I preliminar – Rezultatele zilei

Malmo FF a reușit victoria zilei în meciurile contând pentru turul I preliminar al Europa League la fotbal. Suedezii au trecut cu 7-0 de Ballymena United (Irlanda de Nord). A fost seara în care și echipele noastre (CS U Craiova și FCSB) au câștigat meciurile pe care le-au disputat.

Piunik Erevan (Armenia) – FK Shkupi (Macedonia de Nord) 3-3
Ordabasî Şimkent (Kazahstan) – Torpedo Kutaisi (Georgia) 1-0
FK Ventspils (Letonia) – Teuta Durres (Albania) 3-0
Alaşkert FC (Armenia) – Makedonija Skopje (Macedonia de Nord) 3-1
Laci (Albania) – Hapoel Beer Sheva (Israel) 1-1
Narva Trans (Estonia) – Buducnost Podgorica (Muntenegru) 0-2
AEK Larnaca (Cipru) – Petrocub Hînceşti (Rep. Moldova) 1-0
KuPS Kuopio (Finlanda) – FC Vitebsk (Belarus) 2-0
Flora Tallinn (Estonia) – FK Radnicki Nis (Serbia) 2-0
Sabail FK (Azerbaidjan) – Universitatea Craiova (România) 2-3
MFK Ruzomberok (Slovacia) – Levski Sofia (Bulgaria) 0-2
Balzan FC (Malta) – NK Domzale (Slovenia) 3-4
FK Trakai Riteriai (Lituania) – KI Klaksvik (Feroe) 1-1
Malmoe FF (Suedia) – Ballymena United (Irlanda de Nord) 7-0
Kauno Zalgiris (Lituania) – Apollon Limassol (Cipru) 0-2
Maccabi Haifa (Israel) – NS Mura (Slovenia) 2-0
Crusaders Belfast (Irlanda de Nord) – B36 Torshavn (Feroe) 2-0
Dinamo Tbilisi (Georgia) – UE Engordany (Andorra) 6-0
Debrecen VSC (Ungaria) – Kukesi (Albania) 3-0
Broendby IF (Danemarca) – Inter Turku (Finlanda) 4-1
Akademija Pandev (Macedonia de Nord) – NK Zrinjski Mostar (Bosnia) 0-3
FK Molde (Norvegia) – KR Reykjavik (Islanda) 7-1
Speranţa Nisporeni (R. Moldova) – Neftci Baku (Azerbaidjan) 0-3
Radnik Bijeljina (Bosnia) – Spartak Trnava (Slovacia) 2-0
Brann Bergen (Norvegia) – Shamrock Rovers Dublin (Irlanda) 2-2
Şahtior Soligorsk (Belarus) – Hibernians Paola (Malta) 1-0
FK Liepaja (Letonia) – Dinamo Minsk (Belarus) 1-1
CS Fola Esch (Luxemburg) – Cihura Sacihere (Georgia) 1-2
Olimpija Ljubljana (Slovenia) – FK RFS (Letonia) 2-3
Gap Connah’s Quay (Ţara Galilor) – Kilmarnock (Scoţia) 1-2
College Europa (Gibraltar) – Legia Varşovia (Polonia) 0-0
FK Cukaricki (Serbia) – FC Bananţ Erevan (Armenia) 3-0
DAC Dunajska Streda (Slovacia) – KS Cracovia (Polonia) 1-1
Zeta Golubovci (Muntenegru) – Vidi MOL Szekesfehervar (Ungaria) 1-5
FCSB (România) – Milsami Orhei (R. Moldova) 2-0
Cork City (Irlanda) – Progres Niederkorn (Luxemburg) 0-2
Cliftonville (Irlanda de Nord) – Haugesund (Norvegia) 0-1
St. Patrick’s (Irlanda) – IFK Norrkoeping (Suedia) 0-2
Aberdeen (Scoţia) – RoPS Rovaniemi (Finlanda) 2-1
Honved Budapesta (Ungaria) – Zalgiris Vilnius (Lituania) 3-1
Siroki Brijeg (Bosnia) – Kairat Almatî (Kazahstan) 1-2
Breidablik (Islanda) – FC Vaduz (Liechtenstein) 0-0
Stjarnan (Islanda) – Levadia Tallinn (Estonia) 2-1

Meciurile din manşa secundă se vor disputa pe 16, 17 şi 18 iulie, conform Agerpres.

Source

Toate drepturile sunt rezervate sursei

Recente